جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۶/۹/۲۰۲۳ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۵۰۶۶۹
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ساعت ۲۲:۱

استکبارستیزی نماد شرف و شناسنامه نیرو دریایی سپاه است

بندرعباس - فرمانده نیرو دریایی سپاه پاسداران گفت: استکبارستیزی و مقابله با آمریکا، نماد شرف و شناسنامه نیرو دریایی سپاه است که باید آن را با افتخار در عرصه بین‌الملل در دست بگیرند.
استکبارستیزی نماد شرف و  شناسنامه نیرو دریایی سپاه است,

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار علیرضا تنگسیری در آیین پایانی هشتمین جشنواره فرهنگی- ورزشی ناویان(سربازان) ندسا و گرامیداشت رزمنده ورزشکار «شهید سردار حاج محمد ناظری»، با اشاره به حضور مقتدرانه نیروی دریایی سپاه در عرصه های جهاد و مقاومت، بیان کرد: در سه سال ابتدای جنگ، ما پیروز بودیم و صدام بعثی بریده بود اما آمریکاییها با تجهیز عراق، آنها را از شکست زود هنگام نجات دادند ولی با توکل رزمندگان جبهه حق به سوی خداوند متعال در نهایت پیروز شدیم و فرمایش حضرت امام که فرموده بود: «تا زمانی که در مسیر حق هستید پیروزید»،محقق شد.

فرمانده نیرو دریایی سپاه پاسداران با اشاره به قدرت معنوی، اتکاء و توکل رزمندگان به خداوند سبحان، اظهار داشت: آن زمان، کشورهای استکباری و خائنی بودند که میلیارد ها دلار به صدام کمک می کردند ، تجهیزات و ادوات جنگی به عراق می دادند تا نیروهای ایرانی را از پای درآورند ولی غیور مردان ایرانی با توکل به خداوند متعال ، توسل به ائمه معصومین(ع) و خوداتکایی، ایستادگی و مقاومت نمودند و سرانجام نگذاشتند یک وجب از خاک میهن اسلامی جدا شود و در نهایت پیروز شدند.

سردار تنگسیری با اشاره به زانو درآمدن ناو آمریکایی در خلیج فارس، اظهار داشت: نیروی دریایی سپاه، شهدایی تقدیم انقلاب کرده که به ازای آن، باید سیلی‌های سختی به آمریکا و استکبار جهانی می‌زدیم که زمینه آن یکی پس از دیگری فراهم شد.

وی تاکید کرد: این افتخارات ، شناسنامه عزت آفرینی هستند که می‌تواند مادامی که ما در مسیر حق باشیم و همواره به خداوند تکیه کنیم پیروزیم.

سردار تنگسیری با اشاره به سلطه‌گری و اختیار تام آمریکا در ایرانِ پیش از انقلاب، اظهار داشت: امروز ایران اسلامی در عرصه ساخت تجهیزات دفاعی و نظامی بسیار توانمند است و تمام تجهیزات نظامی اش توسط جوانانی مصمم،قوی،باهوش،انقلابی ، مومن و ولایتمدار ساخته می شود و انقلاب و کشور متعلق به شما جوانان غیور است که باید در پایداری انقلاب اسلامی در گام دوم با سعی و تلاش موفق عمل کنید و بدانید با هر سختی ، آسانی است، «إن مع العسر یسرا» با هر سختی آسانی است، پس سختی ها ما را از مسیر جبهه حق یعنی جبهه حق منحرف نکند.

دریادار تنگسیری ضمن تاکید پیامبر اسلام بر نشاط بخشی ورزش، گفت: از نظر ما، همه شما جوانان عزیز و شرکت‌کننده رتبه اول هستید اما به لحاظ احترام به نظر داوران، سکوهای اول تا سوم در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه همچنین با اشاره به توصیه امامین انقلاب بر ورزش کردن به ویژه در رده‌های نظامی گفت: نشاط اجتماعی از سوی شما نیروهای نظامی، علاوه بر مجموعه خودتان به اجتماع نیز تسری می‌یابد.

فرمانده نیرو دریایی سپاه پاسداران افزود: ورزش، اراده را تقویت می‌کند و به جسم انسان قوت و توانمندی می‌بخشد و توانمندسازی قوای جسمانی، برای دریاداران امری ضروری و لازم است.

سردار تنگسیری ضمن تاکید بر افزایش رقابت‌های ورزشی و ایجاد رقابت سالم بین ناویان گفت: جهت ترغیب ناویان به حضور در مسابقات ورزشی، جوایز 500 هزار تومان به یک میلیون تومان افزایش می‌یابد هر چند وجه مادی کار ارزش خاصی ندارد بلکه سلامت و وجه معنوی حضور شما ارزشمند است.

هشتمین جشنواره فرهنگی-ورزشی ناویان با حضور رده های نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و با بیش از ۲۰۰ ورزشکار سرباز ، در رشته‌های شنا، تیراندازی، دوی استقامت، المپیک یگانی، دارت، تنیس روی میز، به میزبانی مرکز آموزش احمدبن موسی(ع) در شهر شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع) حرم حضرت احمدبن موسی(ع) برگزار شد و تیم‌های دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی)، منطقه دوم نوح نبی (علیه السلام) و منطقه سوم امام حسین(علیه السلام) به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم این مسابقات نائل شدند.
از برنامه های فرهنگی این مسابقات برگزاری نمازجماعت،مراسم های معنوی دعا و توسل ، جلسات خاطره گویی رزمندگان، زیارت قبور شهدا و حضرت احمدبن موسی(ع) و کلاس های سبک زندگی اسلامی، جوان انقلابی می باشد.

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر