پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱/۲۰/۲۰۲۲ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۶۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ساعت ۸:۵۷

برنامه وزارت علوم برای تغییر هیات امنای دانشگاه ها

وزیر علوم با تاکید بر اینکه هیات امنای دانشگاه ها تغییر خواهند کرد،‌ گفت: کسانی در هیات های امنا منصوب می شوند که هم سابقه اجرایی و هم سابقه علمی داشته باشند.
برنامه وزارت علوم برای تغییر هیات امنای دانشگاه ها,

 به گزارش عصراترک، محمد علی زلفی گل در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به مبنای تغییر هیات های امنا در دانشگاه ها و دلیل انتخاب شهردار اسبق و فعلی تهران در هیات امنای دانشگاه تهران اشاره و اظهار کرد: کسانی که به این موضوع انتقاد دارند ابتدا ببینند هیات امنای قبلی دانشگاه چه کسانی بوده و چه پست هایی داشتند. در واقع کسانی در هیات های امنا منصوب می شوند که هم سابقه اجرایی و هم سابقه علمی داشته باشند.

وی در ادامه تصریح کرد: اعضای هیات امنای دانشگاه ها باید کسانی باشند که قدرت داشته و بتوانند به منویات دانشگاه ها از جنبه های مختلف نرم افزاری، سخت افزاری،‌ زمین قوانین،‌ مقررات و غیره کمک کنند.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: به طور کلی هیات های امنای دانشگاه ها باید به اندازه ای تجربه اجرایی داشته باشند که رای و نظر آنها به تدوین و اجرای قوانین،‌ مقررات، حمایت و تشویق در برنامه ها  امور دانشگاه ها کمک کننده باشد به این دلیل است که هیات های امنای دانشگاه تهران را از بین چهره های مدیریتی و سیاسی انتخاب کردم.

زلفی گل در خصوص برنامه وزارت علوم برای تغییر هیات های امنای سایر دانشگاه ها نیز تاکید کرد: این موضوع همانند یک سیکل می چرخد بنابراین تغییر تحولات در هیات های امنای دانشگاه ها امری طبیعی است و تغییر خواهند کرد.

انتهای پیام

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک