دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱/۲۹/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس سیاسی | کد خبر: ۲۸۴۵۵۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ساعت ۱۳:۵۰

مقام حزب الله: اجازه نمی‌دهیم توطئه گران به هدف خود در لبنان برسند

رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان تاکید کرد که اجازه نمی‌دهیم توطئه گران به هدف خود برسند و خون شهدا پایمال شود.
مقام حزب الله: اجازه نمی‌دهیم توطئه گران به هدف خود در لبنان برسند,
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «محمد رعد» رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان در یک نشست سیاسی اعلام کرد، زمانی که مردم با شعار مبارزه با فساد به خیابان ها آمدند برخی افراد را دیدیم که شعار «حزب الله تروریست است» یا «ما اشغالگری ایران را نمی‌خواهیم» سر می دادند. من صراحتا به آنها می‌گویم تروریست کسانی هستند که چنین شعارهایی را مطرح می‌کنند؛ زیرا تاریخ آنها پر از جنایت و تهدید علیه صلح مدنی و خیانت علیه کشور است.

محمد رعد افزود، در وهله بعدی می‌پرسیم داستان اشغالگری ایران در لبنان چیست؟ آیا کسی تاکنون یک نظامی ایرانی در لبنان دیده است؟ در حالیکه عناصر صهیونیست در عرصه داخلی لبنان حضور دارند و مزدوران آنها درباره اشغالگری ایران صحبت می‌کنند؟ در واقع منظور آنها ما هستیم.

وی در ادامه تاکید کرد، این نفرت و کینه توزی و این گزینه سیاسی آنها کاملا ضد منافع لبنان و حاکمیت کشور و در واقع یک توطئه علیه آن است. ما با اراده کامل خود بر صلح داخلی میان لبنانیها تاکید می‌کنیم تا اتفاقاتی که در طول جنگ داخلی لبنان با فتنه‌های فرقه‌ای و کشتار در مناطق و مولفه‌های مختلف لبنانی این کشور به راه افتاد تکرار نشود. ما با آگاهی و تصمیم و اراده خود برای منافع عالی لبنان و همه مردم این کشور تلاش می‌کنیم و با بزرگ‌ترین مولفه مسیحی در لبنان توافق کردیم. توافق ما با جریان آزاد ملی در سال 2006 برای محافظت از صلح داخلی لبنان بود و ما راه هرگونه فتنه داخلی با هدف ضربه زدن به ثبات لبنانی‌ها را قطع می‌کنیم.

این مقام حزب الله ادامه داد، آنها تشکیل دولت را برای یک سال و نیم در لبنان متوقف کردند و می خواستند با محاصره خود اراده ما را بشکنند به ویژه در زمینه بنزین و گازوئیل؛ اما ما به واردات گازوئیل از ایران روی آوردیم و این یک پیام روشن بود مبنی بر اینکه ما برای مقابله با هرگونه محاصره آماده هستیم. بعد از آن آمریکایی‌ها به تکاپو افتادند و طی 2 شب دولت لبنان تشکیل شد. ما همواره از تشکیل دولت حمایت کردیم؛ چرا که کشور بدون دولت به سمت هرج و مرج می‌رود و صلح آن تهدید می شود.

وی تصریح کرد، ما بر صلح و آرامش داخلی تاکید داریم و لازمه آن این است که لبنانیها به بهترین شکل ممکن در کنار یکدیگر باشند. ما بدون هیچ شرط و خواسته‌ای به دولت رای اعتماد دادیم؛ اما افرادی هستند که دولت را نمی‌پذیرند و به هیچ وجه آن را به رسمیت نمی شناسند؛ چه این دولت به ریاست نجیب میقاتی تشکیل شده باشد و چه سعد حریری. این افراد در واقع نمی‌خواهند که هیچ دولتی در لبنان وجود داشته باشد.

رعد ادامه داد، این افراد کسانی هستند که با گلوله‌های خود خون لبنانیها را ریختند تا صلح داخلی را از بین ببرند و کشور را تخریب کنند. تظاهراتی که مردم روز پنجشنبه ترتیب دادند برای نشان دادن اعتراضشان به عملکرد «طارق البیطار» قاضی پرونده جنایت انفجار بیروت بود؛ پس چرا باید این مردم مورد هدف قرار بگیرند. خون مردم ما که ریخته شد جوهر نیست و خون آنها خون ماست. ما ارزش خون مردم خود را می‌دانیم؛ زیرا اگر خون آنها نبود لبنان امروز این کرامت خود را نداشت و صهیونیست‌ها در خاک این کشور قدم میزدند.

رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در ادامه تاکید کرد، جنایتی که حزب نیروهای لبنانی روز پنجشنبه مرتکب شد مجازات خود را دارد؛ اما ما هرگز به جنگ داخلی کشیده نمی‌شویم و هرگز صلح مدنی را تهدید نخواهیم کرد. با این وجود ما هرگز قبول نمی‌کنیم که خون شهدا پایمال شود و دولت باید تحقیقات در این زمینه را کامل انجام دهد و جنایتکاران شناسایی و محاکمه شوند. ما در ابتدا منتظر بمانیم تا ببینیم دولت چه خواهد کرد اما هرگز خون افراد بی گناه خود را فراموش نمی‌کنیم.

رعد درباره پرونده انفجار بیروت خطاب به کسانی که در تلاش برای اخفای حقیقت این جنایت هستند اظهار داشت، از چه کسی می ترسید؟ حقیقت فاش می‌شود و این تنها چیزی است که ما برای آن تلاش می‌کنیم و آن را دنبال خواهیم کرد.

محمد رعد در پایان به انتخابات پارلمانی لبنان اشاره کرده و گفت، ما بر ضرورت برگزاری این انتخابات در موعد مقرر خود بر اساس قانون تاکید می‌کنیم . افرادی که جنایت منطقه الطیونه را به راه انداختند گمان می‌کردند با این کار اکثریت پارلمانی را به دست می آورند؛ اما اغلب مردم لبنان می‌دانند طرفهایی که می‌خواهند کشور را به فتنه و خرابی بکشانند پشت پرده این جنایت هستند.

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک