چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰/۲۰/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۵۰۵۴
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ساعت ۱۲:۶

تداوم ممنوعیت تردد زائران از مرز/ استقرار ۴۰۰ دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران

هرچندمرز مهران امسال شاهد حضور میلیونی زائران حسینی نیست، اما برای بازگشت زائران از سفر معنوی اربعین در انتظار است تا بتواند خاکش مُزین به عطر بازگشت زائران حسینی شود.
تداوم ممنوعیت تردد زائران از مرز/ استقرار ۴۰۰ دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران,
 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، هرچندمرز مهران امسال شاهد حضور میلیونی زائران حسینی نیست، اما برای بازگشت زائران از سفر معنوی اربعین در انتظار است تا بتواند خاکش مُزین به عطر بازگشت زائران حسینی شود.

در این مرز مردم و مسئولان در تکاپوی آن هستند تا بستری فراهم کنند که بازگشتگان کوی حسینی بتواند، خاکش را مُزین و در توقف‌های کوتاه خود برای بازگشت، میزبانی مردم این دیار را دوباره شاهد باشند .

افراد نمی‌توانند از راه زمینی به عتبات عالیات سفر کنند

محمد نوذری در این ارتباط به خبرنگار تسنیم در ایلام با تاکید به ممنوع بودن تردد در مرز مهران و بسته بودن این مرز برای عبور زائران اظهار داشت: مرز مهران بسته است و افراد نمی‌توانند از راه زمینی به عتبات عالیات سفر کنند.

استاندار مردم  را توصیه به توجه  به اطلاعیه‌های رسمی ستاد مرکزی اربعین کرد و افزود: خواهش ما این است که مردم به مرز مهران مراجعه نکنند زیرا با وجود مشقت راه مجدد بازگردانده می شوند و اجازه تردد به آنها داده نمی شود.

نوذری از مهیا شدن مرز مهران برای بازگشت زائران اربعین حسینی خبر داد و گفت: تمام امکانات، زیستی، خودروی و اقامت موقت برای بازگشت زائران در مرز مهران مهیا است.

هیچگونه خدماتی برای ارئه به زائران برای عبور از مرز مهران وجود ندارد

 سردار دلاور القاصی مهر در گفت وگو با خبرنگار تسنیم درایلام، اظهار داشت: مرز مهران برای تردد زائران بسته است‌.

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: مردم ایلام و مجموعه عوامل انتظامی، امنیتی، نظامی و ادرات و ارگان‌ها خدمتگزاری به عاشقان ابا عبدالله در استان ایلام را افتخار خود می‌دانند و مشتاق بودن مانند سنوات گذشته این افتخار را داشته باشند که در استان ایلام پذیرای زائران حسینی باشند اما شرایط این افتخار را از ما گرفته است.

وی با اعلام این که هیچگونه خدماتی برای ارئه به زائران برای عبور از مرز مهران وجود ندارد افزود:   امسال مراسم پیاده روی اربعین برگزار نمی‌شود و مرز مهران برای عبور و مرور افراد همچنان بسته است و هیچ ترددی در آن صورت نمی پذیرد.

القاصی مهر یادآورشد: اقدامات کنترلی توسط پلیس  در مبادی ورودی استان ایلام تشدید شده است و از حرکت خودروهای غیر بومی و زائران به سمت پایانه مرزی جلوگیری می‌کند.

به گفته فرمانده انتظامی استان ایلام، پلیس،افرادی را که بخواهند بصورت ناآگاهانه به سوی مرز مهران حرکت کنند را بلافاصله به سمت استان‌ های محل سکونت خود باز می‌گرداند.

القاصی مهر گفت: شرط سلامت مردم  و سفر ایمن به کشور عراق برای حضور در راهپیمایی اربعین از طریق خطوط هوایی است چرا که در مرز زمینی مهران  امکان تردد نیست و آمدن مردم به سمت مرز جز سختی برای آنها چیزی ندارد.

فرمانده انتظامی استان ایلام در پایان  گفت: درخواست ما این است که مردم در محل زندگی خود و مراسم‌های تدارک دیده شده در منطقه محل سکونتشان ارادت خود را به اهل بیت نشان داده و به شایعات کذب فضای مجازی توجه نکنند.

استقرار 25 گیت  غربالگری کرونا در مرز مهران برای بازگشت زائران از عراق

جمیل صادقی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، از استقرار واحدهای کنترلی بهداشت و درمان برای سنجش سلامت بازگشتگان از سفر معنوی اربعین از طریق مرز مهران خبر داد و گفت: 25 گیت کنترلی برای نمونه گیری و غربالگیری کرونا در مرز مهران آماده شده است.

معاون بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام افزود: در صورت نیاز گیت‌های کنترلی متناسب با جمعیت وارده قابل افزایش است.

وی آماده باش به تمام بیمارستان‌های استان و کادر درمانی را از دیگر اقدامات سازمان متبوعه اعلام کرد و گفت: برای اجرای خدمات درمانی و بهداشتی به بازگشتگان از سفر معنوی اربعین تمام کادر درمانی و بهداشتی در آماده باش کامل هستند.

پیش بینی 3 هزار و 500 دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران در مرز مهران

نورالله دلخواه در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام از پیش پیش بینی 3 هزار و 500 دستگاه اتوبوس برای انتقال زائران در مرز مهران خبر داد و گفت: در مرحله اول 400 دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائران در پایانه مرزی مهران استقرار یافته و متناسب با میزان جمعیت بازگشتی این تعداد روزانه افزایش  داده می‌شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: استقرار اتوبوس‌ها چرخشی و تا روز پنجشنبه هفته جاری نیز به ارائه خدمت و جابه جایی زائران اقدام خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌ها به طریقی انجام شده است که زائران در بازگشت کمترین توقف را در مهران داشته باشند و با توجه به شرایط کرونا، از تجمع جمعیتی و انتظار برای اتوبوس به جهت رفتن به مبدا سفر نداشته باشیم.

آماده باش نیروهای امدادی هلال احمر ایلام و استقرار در مرز مهران

علی اصغر علی اکبری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام از آماده باش نیروهای امدادی هلال احمر ایلام خبر داد و گفت: نیروهای امدادی این جمعیت برای بازگشت زائران اربعین حسینی در آماده باش کامل قرار دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: علاوه بر آماده باش نیروهای امدادی، 12 پایگاه ثابت، سه پایگاه موقت، سه تیم واکنش سریع، 2 تیم امدادی خواهران و چهار تیم امدادی برادران در مرز مهران مستقر و در مجموع 300 امدادگر و 110 نفر از کارکنان این جمعیت خدمات امداد و نجات را به زائران اربعین ارائه خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: این جمعیت 17 دستگاه آمبولانس، 10 ست نجات، یک فروند بالگرد در مرز مهران و علاوه بر آن هشت دستگاه آمبولانس ، 2 اتوبوس آمبولانس، 2 تریلی و سه دستگاه خودرو فرماندهی عملیات نیز در داخل کشور عراق استقرار داده است.

انتهای پیام/180/ی

 
 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک