چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰/۲۰/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۴۴۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ساعت ۱۰:۶

واردات واکسن هلال احمر از ۴۰ میلیون دوز فراتر رفت/ ۵ میلیون دوز واکسن جدید وارد کشور شد

بیست و یکمین محموله واکسن کرونا تهیه شده از سوی جمعیت هلال احمر حاوی ۵ میلیون دوز واکسن امروز در فرودگاه امام خمینی(ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.
واردات واکسن هلال احمر از ۴۰ میلیون دوز فراتر رفت/ ۵ میلیون دوز واکسن جدید وارد کشور شد,
رئیس جمعیت هلال احمر از تکمیل شدن محموله‌های واکسن کرونا تهیه شده توسط این جمعیت در شهریورماه خبر داد و گفت: با ورود چهارمین محموله 5 میلیون دوزی دیگر به ایران، به طور کلی این جمعیت از اردیبهشت ماه تاکنون 40 میلیون و 390 هزار دوز واکسن به کشور وارد کرده است که این حجم از واردات واکسن طبق وعده‌ای بود که از ماه پیش اعلام کرده بودیم.

دکتر کریم همتی با اعلام 3 برابری شدن هفتگی واردات واکسن توسط هلال احمر بیان کرد: از دهم مهرماه سال جاری تا 10 آبان ماه، هر هفته 15 میلیون دوز واکسن وارد کشور می شود که مجموعا 60 میلیون دوز واکسن کرونا وارد خواهد شد.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به افزایش حجم واردات واکسن به کشور تصریح کرد: تعداد مراکز واکسیناسیون هلال احمر با توجه به حجم بالای واردات واکسن افزایش یافته است، بنابراین علاوه بر 307 مرکزی که با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی فعال بود در حال حاضر 29 مرکز مستقل واکسیناسیون هم در بیش از 9 استان فعال کرده‌ایم.

وی به اقدامات هلال احمر در مبادی مرزی کشور برای کنترل مسافران اشاره کرد و گفت: طرح کنترل بهداشتی مسافران در مبادی مرزی کشور که با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ٢� اسفندماه 99 آغاز شده، تا صبح روز گذشته 31 شهریور ماه، بالغ بر 630 هزار نفر از مسافران کنترل و غربالگری شده‌اند.

همتی با بیان اینکه تاکنون بیش از 50 درصد مردم واکسینه شده‌اند، گفت: امید است با این تلاش‌ها و با تزریق واکسن به تمامی مردم، گام بزرگی در راستای ایمن‌سازی کشور در مقابل این بیماری برداشته شود.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از فعالیت های جمعیت هلال احمر در 18 ماه گذشته معطوف به مقابله با کرونا شده است، افزود: در این عرصه ما یاری‌رسان وزارت بهداشت بودیم و خدمات زیادی در این عرصه ارائه کردیم، در همین راستا هم 70 درصد از واکسن وارداتی به‌واسطه هلال احمر وارد کشور شد. 

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت‌های گسترده هلال احمر در داخل کشور و در عرصه بین‌المللی گفت: در این زمینه علاوه بر یاری و مساعدت کم‌نظیر دولت که شبانه‌روزی پیگیر بودند  نهادهای بین‌المللی نیز کمک زیادی به جمعیت هلال احمر ایران کردند تا در راستای مقابله با کرونا واکسیناسیون سراسری آغاز شود.

انتهای پیام/

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک