دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ - ۹/۲۷/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس دیدنی ها | کد خبر: ۲۸۴۰۷۱۸
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ساعت ۱۱:۲۰
گزارش تصویری؛

محافظت مورچه ها از کلونی در قاب تصویر

مورچه ‌ها موجودات شگفت‌انگیز و خارق‌العاده‌ای هستند که در کلونی‌ها به صورت اجتماعی زندگی می‌کنند، کلونی، فقط زیستگاه فیزیکی مورچه‌ها مطرح نیست بلکه شامل قوانین اجتماعی نیز می‌شود که توسط خود مورچه‌ها سازماندهی شده و توسط خود مورچه‌ها نیز اجرا خواهد شد.

به گزارش عصراترک، کلونی مورچه‌ها به عنوان خانه مورچه‌ها محسوب می‌شود، این کلونی در زیرزمین قرار دارد و از چندین حفره که به یک تونل متصل می‌شود، تشکیل شده است، کلونی توسط مورچه‌ها ساخته می‌شود به عبارت دیگر مورچه‌های کارگر تونل و اتاقک‌ها را حفر می‌کنند، بدین ‌صورت که از فک پایین خود برای جابه‌جایی ذرات کوچک خاک استفاده می‌نمایند و گاهی اوقات در اثر این فرایند مورتپه ایجاد می‌شود، مورتپه به معنای خاک‌ریزی است که مورچه هنگام لانه‌سازی در اطراف لانه‌ی خود ایجاد می‌کند.

کلونی مورچه‌ها از زمانی شروع به شکل‌گیری می‌کند که یک ملکه با چند نرجفت می‌شود و ملکه لانه‌ای ایجاد می‌کند، سپس اولین فرزندان آن‌ها که مورچه‌های کارگر هستند، متولد می‌شوند، مورچه‌ها به خوبی از کلونی محافظت می کنند و روش مقابله با متجاوزان به کلونی را می‌دانند.

 

 

عکس از بهرام میکده/ انتهای پیام

 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک