شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۵/۱۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۳۷۱۱۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ساعت ۹:۲۶
مدیرگروه سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی خراسان شمالی:

وقت گذراندن بیش از حد کودکان با بازی اینترنتی، تهدیدی برای اعتیاد بعد از ۷ سالگی به این بازیها

زهرا یوسف نژاد گفت: وقت گذراندن بیش از حد با این ابزارها، علاوه بر آسیب مغزی در کمتر از ۲ سالگی، شرایط اعتیاد به اینترنت و بازی‌های کامپیوتری را بعد از هفت سالگی به وجود می‌ آورد.
وقت گذراندن بیش از حد کودکان با بازی اینترنتی، تهدیدی برای اعتیاد بعد از 7 سالگی به این بازیها,

زهرا یوسف نژاد، مدیرگروه سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی خراسان شمالی در گفتگو با عصراترک   با اشاره به اینکه کودکان نباید به بازی با تبلت یا تلفن هوشمند عادت کنند چرا که استفاده مداوم از این وسایل در سن پایین تبعات جبران‌ناپذیری به همراه دارد، اظهار کرد: بازی مهم‌ترین نیاز کودک است که نقش مهمی در رشد و تربیت او دارد و گسترش روزافزون فناوری سبب شده امروزه بازی‌های رایانه‌ای جایگزین بازی‌های واقعی شوند.


وی بیان کرد: خیلی از والدین از این که فرزندشان توانایی استفاده از این وسایل را دارد خوشحال می شوند و آن را به عنوان شاخصی برای باهوش بودن فرزند در نظر می‌گیرند درحالی که استفاده مداوم از این وسایل در سن پایین تبعات جبران‌ناپذیری به همراه دارد.


یوسف نژاد ادامه داد: وقت گذراندن بیش از حد با این ابزارها، علاوه بر آسیب مغزی در کمتر از ۲ سالگی، شرایط اعتیاد به اینترنت و بازی‌های کامپیوتری را بعد از هفت سالگی به وجود می‌ آورد.


وی بیان داشت: به طور کلی حداکثر زمانی که کودک می تواند به تماشای تلویزیون یا بازی با کامپیوتر بپردازد نباید از سه ساعت در روز تجاوز کند و کودکانی که به بازی های اینترنتی وابستگی دارند به سختی با خواسته‌های والدین خود همراه می‌شوند.


یوسف نژاد سپس به راه های برخورد موثر با کودکان در مقابل استفاده از بازی های کامپیوتری اشاره کرد و گفت: والدین وقت و انرژی بیشتری برای بازی های فیزیکی با کودکان خود درنظر بگیرند و به منظور استراحت خود و از سر وا کردن کودک، او را به بازی کامپیوتری تشویق نکنند.


وی ادامه داد: ساعت و میزان بازی کودک باید تعیین شود و والدین و کودک به قوانین تعیین شده، پایبند باشند همچنین قوانین محروم کردن نیز مشخص شود و کودک و والد بدانند که در صورت نقض قوانین چه پیامدی دارد.


یوسف نژاد با تاکید بر این که بازی باید هماهنگ با سن کودک باشد، گفت: بازی نباید خشن و مروج بی اخلاقی باشد به همین منظور گاهی والدین با کودک بازی کند تا از محتویات بازی اطلاع داشته باشند.


وی عنوان کرد: در شرایطی که بازی کودک از کنترل خارج و زمان استفاده بیشتر شد ابتدا از تکنیک های تشویقی استفاده شود یعنی کارهای خوب مورد تشویق قرار گیرد و در ادامه تکنیک تنبیه استفاده شود.


یوسف نژاد خاطرنشان کرد: والدین الگو هستند بنابراین باید خود در میزان استفاده از گوشی و بازی کامپیوتری رعایت اعتدال را حفظ کنند.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک