چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۴/۱۴/۲۰۲۱ | اذان صبح:۰۴:۴۴:۳۷ - اذان ظهر:۱۱:۲۴:۲۲ - اذان مغرب:۱۶:۵۵:۵۴

آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اقتصادی | کد خبر: ۲۸۳۵۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ساعت ۱۶:۱

بابایی: سهم نمایندگان کارفرمایی و کارگری در تعیین میزان حقوق باید یکسان باشد

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان کارفرمایی و کارگری در تعیین میزان حقوق باید سهم یکسان داشته باشند
بابایی: سهم نمایندگان کارفرمایی و کارگری در تعیین میزان حقوق باید یکسان باشد,
علی بابایی‌کارنامی رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی  با اشاره به وضعیت معیشت کارگران، اظهار کرد: امروز کارگران وضعیت رفاهی و معیشتی مناسبی ندارند و باید حمایت از این قشر، نسبت به سایر اقشار جامعه بیشتر باشد.

وی با تأکید بر اینکه کارگران حلقه اول و اصلی تولید در جامعه هستند، گفت: این قشر باید از لحاظ معیشتی و رفاهی تأمین باشد تا بتواند با خیالی آسوده و سرشار از انگیزه به کار و تولید در کشور بپردازد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس همچنین ضمن درخواست از دولت و شورای عالی کار به منظور تعیین میزان افزایش حقوق کارگران، پیش از پایان سال 99، افزود: امیدواریم جلسات شورای عالی که به منظور تعیین میزان افزایش حقوق کارگران که در حال برگزاری است، به نتیجه مطلوب و طبق خواست کارگران به سرانجام برسد؛ دولت در تعیین میزان افزایش حقوق کارگران حق دخالت ندارد.

بابایی‌‌کارنامی با اظهار تأسف از اینکه طی سال‌های اخیر تعیین میزان افزایش حقوق کارگران، واقعی و متناسب با نرخ تورم نبوده است، گفت: باید شرایطی در شورای عالی کار فراهم شود که نمایندگان کارفرمایی و کارگری از حق یکسانی برای تعیین میزان افزایش حقوق سنواتی کارگران برخوردار باشند تا موجب جلب رضایت هر دو طرف شود، البته شرایط سال‌های اخیر بیشتر به نفع جامعه کارفرمایی بوده است.

وی همچنین، یکی از اشکالات جدی در مسیر تحقق تعیین میزان واقعی افزایش حقوق کارگران را دخالت‌ها و جانبداری‌های دولت از جامعه کارفرمایی دانست و اظهار کرد: روش تعیین میزان افزایش حقوق کارگران در شورای عالی کار عادلانه نیست، به طوری که تشکل‌های کارگری به واسطه مداخلات دولت، نمی‌توانند از حق‌شان دفاع کنند.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس با تأکید بر اینکه سایه دولت در شورای عالی کار، بر تعیین دستمزد کارگران سنگین است، گفت: باید فضایی فراهم شود تا تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در فضایی آزادانه به بیان دیدگاه‌ها‌، مشکلات و دغدغه‌هایشان بپزدازند و در نهایت خودشان برای میزان افزایش حقوق کارگران، بر مبنای واقعیت‌های روزِ جامعه تصمیم‌گیری کنند.

بابایی‌کارنامی در پایان خاطرنشان کرد: معتقدم دولت و چه حتی شخصِ وزیر تعاون حق ندارند در تعیین میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده دخالت کنند.

 

انتهای پیام/ تسنیم 

 
خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی عصر اترک، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال عصراترک درج شود.

شماره تماس با سایت خبری تحلیلی عصر اترک:

05832427651 الی 2

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان سروش

آدرس پست الکترونیکی: info@atraknews.com


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
پایگاه خبری تحلیلی عصر اترک